23 02 2012

Pencere kenarında yetiştirilmeye en uygun beş ot: Nane, Maydanoz

http://www.theecologist.org/green_green_living/gardening/1144877/five_of_the_bestherbs_to_grow_on_your_window_ledge.html 

(DÜZELTİLMEMİŞ GOOGLE ÇEVİRİSİDİR)

Pencerenizin kenarında çıkıntı mı var? Sonra ot bahçe kulpları için alıyorum bunu doldurmak için ihtiyacınız olan her şey olabilir. Herbalist Jackie Gün sizin başlamak beş var

Benim kompost minnettar olabilir ama benim yiyecek yavan kalır. Ben çok uzun süre katatonik kişniş ve dereotu ölen kurbanı oldu ve açıkçası ben doydum. Biz kendi büyümeye teşvik edilir ama biz foggiest yoksa biz ne yapmak mı? Misyonu bize yurtiçi otlar getireceği faydaları hakkında bilgi sahibi olmaları için Jackie Gün, bir herbalist ve hevesli bahçıvan, girin. 'Ben sıradan bir kişi mutfak otlar olarak tarif ne yanlış gidecek sanmıyorum,' Jackie diyor. 'Örnekler solunum sistemi, diğer şeyler arasında beyin için iyidir ikisi de adaçayı ve biberiye için muhteşem kekik içerir.'

National Trust kullanılmayan pencere çıkıntılar şeklinde ülke çapında boşa gitmiş büyüyen alanı 600 hektar olduğunu tahmin etmektedir. Ve DEFRA istatistikleri üçümüz bir DIY gıda üretimi almak istediğini gösteren, pencere kutusu otlar hüsrana kentsel bahçıvanlar veya sinir yeni başlayanlar için de mükemmel bir yoldur. Ama pencere kenarındaki otlar büyüyor sadece greenfingered çağrısı için yararlı bir çıkış değil; yerli bitkiler sizi akşam yemeğine dönüştürmek olabilir. Bitki ailesinin en güçlü ve geri devam anlamına gelir, verimli, yüksek lezzetli, düşük bakım vardır. Shop-satın alternatifler genellikle uzun mesafelere taşınır ve lezzet en fazla öldüren yapay ışık, tabi tutulmaktadır. Süpermarket otlar tutulduğu koşullar bitkinin ömrü ve solmuş yapraklar sonuçları azaltır. Çoğu Önceden paketlenmiş otlar 80 peni bir pop etrafında maliyet ile, çok pahalı demektir. Kendi Büyüyen para kazandırır ve yemekleri bile blandest lezzetini artırır. Peki bunları büyüyen tutmak? Jackie göre, düşündüğünüzden daha kolay.

'Benim mutfak otlar iyi ve gerçekten otlar arasında şanslarını alıp adeta onları kontrol altında tutmak için budama makası ile aşağı saldırıya uğradığında,' Jackie diyor. 'Ama, bunlar her geçen yıl geri gelmek gibi görünüyor. Otlar, genellikle gübreleme yolunda çok gerekmez ve bazı kötü koşullarda daha iyi yapmak ancak penceredeki kutulara (ama genellikle oldukça zengin bir besin var gibi saksı kompostu üzerinde kolay onlara yeni toprak veya saksı kompostu bir bit verirdim ) her yıl. Yüzde, yeni toprak veya kompost başına yaklaşık 30 hedefliyoruz. ' Nane ve oğulotu dahil olmak üzere bazı otlar, son derece üretken yüzden kalabalık önlemek için bireysel tencere onları bitki büyüyebilir.

Muhteşem beş: büyümek kolay otlar

Nane
Nane yaygın büyüme kazık sarmaşık kadar kötü değil ama nemli, zengin toprak içinde bitki ve düzenli geri kesmek varsa, felaketten kurtulmanın mümkün olmalıdır. Çay şeklinde Wonderful ilk şey, sindirim geliştirmek için yardımcı olur ve bir onarıcı esansiyel yağ yapmak için kullanılabilir.
Bu balığın nasıl: Nane bir festival kokteyli ve ucuz köpüklü şarap üzerine büyük bir gelişme için mükemmel Mojitos, anahtar bir bileşendir.

Maydanoz
Maydanoz ışığın sadece orta derecede bir miktar ile beslenir. Ayrıca iyi bir sindirim teşvik ederken Sindirim sistemini rahatlatır. Demir ve C vitamini açısından zengin, onun idrar söktürücü özellikleri şişkinlik sayesinde azaltmaya yardımcı olabilir.
Bu balığın nasıl: deneyin maydanoz basit bir garnitür olarak fesleğen veya kullanımı keyifli bir değişim için pesto.

Adaçayı
Anti-akıntılı özellikleri ile, nefes yollarından balgamın atılmasına yardımcı olur ve sindirim sistemini güçlendirir. 'Adaçayı beyin için harika,' Jackie diyor. 'Bu nedenle dönem kullanımı' bilge 'bilgili insanlar için.'
Bu balığın nasıl: Adaçayı yağı makarna ile mükemmel ya da risotto kullanılır.

Biberiye
Bu gelişmeye yardımcı olmak için adaçayı yanına dikmek. Haşere kontrol doğal bir formu, biberiye Kullanıcı böcek kovucu özellikleri çevresinden her bitki yarar. Insanlarda, baş ağrısı, kas ağrısı, nevralji ve hazımsızlık gidermede yardımcı.
Pişirmek için: Biberiye patates, pizza veya vinaigrettes büyük geliyor.

Kekik
Kekik iyi, çünkü onun küçücük tohum sığ topraklar ekilir. Son derece arı dostu, aynı zamanda bronşiyal kanaldan balgamı sökerek öksürüğü ve astım tedavisinde yardımcı olur. Ayrıca hazımsızlık için iyi bir çare var ve büyük bir karaciğer temizleyicidir.
Bu balığın nasıl: Bu güzel kokulu bir ziyafet için taze kekik ile Yunanlılar ve sezonu sizin kuzu sever misiniz.

 

252
0
0
Yorum Yaz